duminică, 19 noiembrie 2017

Clujenii câştigă Cupa României după o revenire senzaţională!

cupa romaniei
Dinamo – CFR Cluj 2-2 (4-5). Clujenii câştigă Cupa României după o revenire senzaţională! Rotariu a ratat penalty-ul decisiv! Echipele de start: Dinamo: Cerniauskas – Hanca, Puljic, Mevlja, St. Filip – Anton (cpt) – D. Rotariu, Bicfalvi, Palic, Kortzorg – Gnohere. CFR Cluj: T. Marc – T. Lopes, Larie, A. Mureşan, Camora (cpt) – Gomelt, […] continuare
18 mai 20160

Steaua – Dinamo 2-2, după 0-0 în tur, iar echipa lui Rednic e în finala Cupei României.

steaua-dinamo
Steaua – Dinamo 2-2 în returul semifinalelor Cupei, după 0-0 în tur, iar elevii lui Mircea Rednic merg în finală. Campioana a jucat în inferioritate din minutul 43, după eliminarea lui Bourceanu. Lupta pentru al doilea cel mai important trofeu intern începe curios, cu două echipe de start altfel decât le-ar fi imaginat suporterii. După […] continuare
21 aprilie 20160

16-imile Cupei României. Vezi cu cine a joaca Steaua sau Dinamo

Tragere-la-sorti-Cupa-Romaniei
Astăzi a avut loc tragerea la sorţi pentru 16-imile Cupei României, fază în care vor intra şi formaţiile din Liga 1.   Steaua a avut noroc şi a picat cu Avîntul Bîrsana, în timp ce Dinamo va juca împotriva celor de la Sănătatea Cluj. Universitatea Craiova – Petrolul este cel mai interesant meci al 16-imilor. […] continuare
16 septembrie 20130

Federaţia Română de Fotbal a anuntat programul meciurilor contând pentru manşa secundă a semifinalelor Cupei României

Federaţia Română de Fotbal (FRF) a anunţat, joi, pe site-ul oficial, programul meciurilor contând pentru manşa secundă a semifinalelor Cupei României-Timişoreana şi cel al finalei competiţiei.   Astfel, partida dintre Petrolul Ploieşti şi Oţelul Galaţi se va disputa în 21 mai, cu începere de la ora 20.30, iar meciul Astra Giurgiu – CFR Cluj va […] continuare
10 mai 20130

Echipele calificate in sferturile de finala ale Cupei Romaniei

Joi s-au disputat ultimele partide din cadrul optimilor de finala ale Cupei Romaniei, stabilindu-se cu aceasta ocazie numele celor opt formatii calificate in sferturi.   Iata echipele ramase in cursa: Astra Giurgiu Petrolul Ploiesti Rapid Bucuresti Ceahlaul Piatra Neamt CFR Cluj Concordia Chiajna Otelul Galati Dinamo Bucuresti   Meciurle din sferturile de finala se vor […] continuare
3 noiembrie 20120

Azi încep optimile de finală ale Cupei României! Program şi televizări

cupa-romaniei
Cupa României revine azi cu  optimile de finală! Marţi, 30 octombrie Astra – CS Severin 18:30, televiziunea sport.ro Braşov – Petrolul 18:45, DigiSport 1 Rapid – Delta Tulcea 21:30 , DigiSport 1 Miercuri, 31 octombrie Ceahlăul – Gaz Metan 18:30 , televiziunea sport.ro CFR Cluj – FC Botoşani 18:45 , DigiSport 1 Chiajna – Steaua 21:30, DigiSport 1 Joi, 1 […] continuare