sâmbătă, 23 septembrie 2017

Steaua, Astra si Petrolul, in cupele europene: Programul si televizarile meciurilor din aceasta saptamana

Astra-Lyon
Steaua, Astra si Petrolul joaca saptamana aceasta in returul playoff-ului cupelor europene.   Iata programul si televizarile partidelor:   Miercuri, Liga Campionilor: 21:45 Ludogorets – Steaua (Digi Sport si Dolce Sport)   Joi, Europa League: 19:45 Astra – Lyon (Digi Sport) 22:00 Dinamo Zagreb – Petrolul (Digi Sport)     sursa: ziarulevenimentul.ro continuare
25 august 20140

Chelsea a castigat Europa League. Gol decisiv in minutul 93! Benfica 1-2 Chelsea!

Europa league
Chelsea a castigat Europa League dupa ce sezonul trecut a cucerit si Champions League. Englezii au deschis scorul prin Torres dar au fost egalati de Cardozo, din penalty! Ivanovici a dat cu capul in minutul 93 ultimul gol al partidei! Filmul partidei de fotbal il gasiti aici: BENFICA – CHELSEA, FINALA EUROPA LEAGUE 2013. CHELSEA […] continuare
16 mai 20130

STEAUA a ratat calificarea în sferturile de finală ale Europa League după 1-3 cu CHELSEA, la Londra

Chelsea v FC Steaua Bucuresti
STEAUA a fost eliminată din Europa League, după ce a fost învinsă în deplasare, cu scorul de 3-1 (1-1), de campioana Europei, CHELSEA. În tur, STEAUA a câştigat cu 1-0. Golurile englezilor au fost marcate de Mata (’33), Terry (’58) şi Torres (’71). Pentru STEAUA a marcat Chiricheş, în minutul 45+1. În minutul 87, Torres […] continuare
15 martie 20130

Cât costă biletele la meciul Steaua – Chelsea din Europa League

National-Arena-Bucharest-Romania
Clubul FC Steaua a anunţat azi preţul biletelor pentru prima manşă cu Chelsea, din optimile de finală ale Ligii Europa, meci care se va desfăşura pe Arena Naţională. Peluza 1 inel 3 – 60 lei Peluza 2 inel 3 – 60 lei Peluza 1 inel 2 – 70 lei Peluza 2 inel 2 – 70 […] continuare
25 februarie 20130

Inter Milano – CFR Cluj şi Ajax – Steaua

europa league
Campioana va da piept cu echipa care a trecut în play-off-ul Ligii Campionilor de FC Vaslui, în timp ce bucureştenii au şanse mari s-o întâlnească pe Chelsea dacă vor trece de olandezi * în Liga Campionilor, formaţia lui Mircea Lucescu, Şahtior Doneţk, se va confrunta cu campioana Germaniei din ultimii doi ani, Borussia Dortmund.   […] continuare
21 decembrie 20120

Europa League: Rezultate din ultima etapă a grupelor

copenhaga
Grupa A: Young Boys Berna (Elveţia) – Anji Mahacikala (Rusia) 3-1 Udinese (Italia) – FC Liverpool (Anglia) 0-1   Grupa B: Hapoel Tel-Aviv (Israel) – Academica Coimbra (Portugalia) 2-0 Viktoria Plzen (Cehia) – Atletico Madrid (Spania) 1-0   Grupa C: AEL Limassol (Cipru) – Olympique Marseille (Franţa) 3-0 Fenerbahce Istanbul (Turcia) – Borussia Monchengladbach (Germania) […] continuare
8 decembrie 20120

Steaua – Molde 2-0 şi trupa lui Reghecampf e cu un picior în primăvara europeană

steaua molde
Steaua a făcut una din cele mai bune prime reprize din ultimii ani, rezolvând încă dinainte de pauză ecuaţia cu o singură necunoscută norvegiană.   Bara lui Latovlevici şi alte câteva bune ocazii irosite de Szukala, Rocha ori Rusescu au prefaţat deschiderea scorului, reuşită de Chiricheş, care a marcat un gol de excepţie, cu o […] continuare
26 octombrie 20120

Rezultate din etapa a II-a a grupelor Europa League

steaua
STEAUA învinge COPENHAGA cu 1-0 în etapa a doua din Grupa E a EUROPA LEAGUE, Unicul gol al partidei a fost marcat cu noroc de STEAUA în minutul 83. Tănase a pătruns în careu, a şutat la poartă, mingea s-a plimbat ca la biliard şi a intrat în poartă din Sigurdsson. În Grupa E s-a […] continuare
5 octombrie 20120

Programul partidelor din etapa a II-a a grupelor Europa League! Steaua – Copenhaga, joi la 22.00

europa-league
Programul partidelor care se vor disputa, joi, în etapa a II-a a grupelor Ligii Europa: Grupa A, ora 22.05 Anji Mahacikala (Rusia) – Young Boys Berna (Elveţia), ora 19.00 FC Liverpool (Anglia) – Udinese (Italia) Grupa B, ora 22.05 Academica Coimbra (Portugalia) – Hapoel Tel-Aviv (Israel) Atletico Madrid (Spania) – Viktoria Plzen (Cehia) Grupa C, […] continuare
30 septembrie 20120

Rezultate complete inregistrate in prima etapa din faza grupelor Europa League sezon 2012 – 2013

Steaua a jucat in deplasare impotriva celor de la Stuttgard, scor 2 – 2, golurile stelei fiind marcate de Chipciu ‘6, Rusescu ’80 (penalti). Grupa A Young Boys Berna (Elvetia) – FC Liverpool (Anglia) 3-5 Udinese (Italia) – Anji Mahacikala (Rusia) 1-1   Grupa B Hapoel Tel-Aviv (Israel) – Atletico Madrid (Spania) 0-3 Viktoria Plzen […] continuare
21 septembrie 20120

Tibi Balan, OUT de pe lista UEFA! Vezi lotul Stelei pentru Europa League!

steaua
Gigi Becali a incercat degeaba ieri sa-l ia pe Teixeira de la Rapid. S-a inteles cu Copos, dar nu si cu agentul jucatorului. Reghe a introdus un atacant surpriza pe lista de Europa League. Gigi Becali a baut ieri cafeaua cu George Copos si s-a inteles cu el pentru transferul lui Teixeira de la Rapid. […] continuare